Субота, 07.12.2024, 10:29
Вітаю Вас Гість | RSS

Шевченківська гімназія

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 16
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Джура

Патріотичне виховання - це сфера духовного життя,

яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне,

що любить і ненавидить людина, яка формується

 (В. О. Сухомлинський).


 

Умови проведення

І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

 

І. Загальні положення

  1.  Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») - далі «Джура» - проводиться щорічно з метою виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, патріотичної свідомості, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку.

1.2. Основні завдання гри «Джура» :

  • виховання дітей та учнівської молоді у дусі відданості Батьківщині та українському народу через відродження національних і загальнолюдських
  • духовних моральних цінностей;
  • формування у молоді на основі відновлених народних традицій таких якостей, як: доброчинність, мужність, сміливість, рішучість, відвага, стійкість, наполегливість, дисциплінованість, ініціативність;
  • впровадження військово-прикладних видів спорту, єдиноборств, верхової їзди, бойових танців, видів спортивної боротьби, народних ігор та забав з метою гартування духу й тіла;
  • набуття учнями знань, умінь і навичок, необхідних захиснику Вітчизни;
  •  оволодіння навичками приготування страв народної кухні;
  •  пропагування та популяризація здорового способу життя;
  • формування та закріплення основ самоврядування в учнівських колективах;
  •  організація змістовного дозвілля;
  •  зміцнення дружніх зв’язків дітей та молоді.

ІІ. Учасники гри «Джура»:

2.1. Учасниками гри «Джура» є учнівська молодь віком від 7 до 18 років, об’єднана на добровільних засадах у рої, сотні, курені.

2.2. Учасники гри поділяються на козачат (молодші школярі віком 7-10 років), джур козацьких (11-15 років), молодих козаків (16-18 років).

У статусі «Козак - наставник» у грі можуть брати участь особи старші 18 років, які запрошуються до виховної роботи з молоддю.

2.3. Основою організації гри «Джура» є козацьке самоврядування: добровільне об’єднання учасників для виконання завдань гри у рій (клас, гурток тощо), сотню (паралель класів), курінь (навчальний заклад). За потреби можуть утворюватись ширші об’єднання: районне (полк), обласне (паланка), всеукраїнське (кіш).

IІІ. Порядок і строки проведення гри «Джура»:

3.1. Гра « Джура » проводиться в районі в два етапи щорічно:

- Шкільний –  березень-квітень;

- Районний – квітень-травень.

3.2. Заходи в рамках гри «Джура» проводяться протягом року відповідно до річного плану роботи навчального закладу.

ІV. Організаційні засади та зміст етапів гри «Джура»:

4.1. До програми І районного етапу гри «Джура» включаються такі види змагань (конкурсів, вікторин):

  • конкурс «Візитка рою»;
  • вікторини з історії України, Дніпропетровщини, зокрема з історії Збройних Сил України та історії козацтва;
  • конкурс на кращу пісню, рукописну газету про гру «Джура» та заходи в рамках гри;
  • змагання на туристичній смузі перешкод, спортивного та туристського орієнтування;
  • огляд якості (рівня) початкової військової підготовки;
  • стройова особиста підготовка та дії в складі рою;
  • медична підготовка – надання першої невідкладної долікарської допомоги;
  • комбіновані військово-спортивні та туристські естафети;
  • військово-тактична підготовка у формі гри на місцевості з використанням елементів страйкболу.

4.2. Напрями роботи в роях:

  • навчання і фізичне загартування членів рою під час занять у гуртках, творчих об’єднаннях у навчальних закладах;
  • щорічні огляди військово-спортивної підготовки, патріотичного та духовного виховання козачат, джур козацьких і молодих козаків шляхом проведення змагань, зльотів, конкурсів за окремими умовами;
  • туристські спортивні походи (пішохідні, кінні, лижні, велосипедні, водні), історико - краєзнавчі експедиції;
  • виконання доброчинних завдань під гаслом «Добре діло» на засадах козацького лицарства;
  • участь в екологічних акціях та акціях милосердя, культурно-просвітницьких заходах;
  • ведення колективного щоденника «Добрі справи»;
  • навчання за розпорядком дня «День козака»;
  • навчання та тренування в гуртках і секціях традиційних народних єдиноборств, козацьких бойових мистецтв, військового впоряду, туристської підготовки, розучування народних обрядів;
  • вивчення народної культури, педагогіки та моралі;
  • співпраця з дитячими й молодіжними організаціями району, області, України та зарубіжжя.

4.3. На всіх етапах гри «Джура» обов’язковим є конкурс на кращий звіт про доброчинні справи під гаслом «Добре діло», що виконувались відповідно до ідейних принципів козацького лицарства.

4.4. У рамках етапів гри «Джура» проводяться конференції, «круглі столи», диспути, зустрічі з учасниками Революції гідності , АТО, представниками

військкоматів Української армії козацьких та громадських організацій, краєзнавцями, ветеранами Збройних Сил України та інші.

V. Документація та строки її подання

5.1. На електронну адресу організаторів гри (відділ освіти Дніпропетровської РДА) подається попередня заявка на участь у І (районному) етапі гри «Джура» за підписом керівника навчального закладу, у якій зазначаються прізвища та імена учнів, керівників команд, їх рік народження та навчальний заклад.

5.2. Для участі у I етапі гри «Джура» керівники команд у день заїзду на місце проведення заходу подають до штабу такі документи:

  • наказ про відрядження команди на участь у I етапі гри «Джура»;
  • затверджений список команди, у якому зазначаються: №з/п, прізвища та імена учнів, рік народження, навчальний заклад, місце проживання (до списку включаються також керівники команд);
  • заявку на участь у I етапі гри «Джура», у якій зазначаються: № з/п, прізвища та імена учнів, рік народження;
  • копії паспортів керівників та учнів від 16 років та свідоцтв про народження учнів до 16 років, завірені керівником навчального закладу, учнівські квитки, ідентифікаційні коди;
  • медичні книжки керівників команд;
  • медичні довідки для учнів встановленого зразка.

VI. Підбиття підсумків та нагородження переможців :

6.1. Підсумки І районного етапу гри «Джура» підбиваються у кожному виді змагань (конкурсів. вікторин). Переможці визначаються за найбільшою сумою балів, набраних під час цих змагань.

Переможці у комплексному заліку районного етапу гри визначаються за найменшою сумою місць, зайнятих в усіх залікових видах змагань.

6.2. Переможці районного етапу нагороджуються відділом освіти, молоді та спорту грамотами, дипломами, призами.

 


14 ЖОВТНЯ: ПОКРОВА, ДЕНЬ КОЗАЦТВА І ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

До цього свята готувалися заранні. Учні школи на уроках праці разом з вчителем Грезент Г. М. прибирали територію парку Слави. В фойє школи було оформлено стенд, а в бібліотеці виставку книг " На захисті Вітчизни", присвячену цій знаменній даті. В понеділок 12 жовтня на святковій лінійці, яку підготували учні 6 класу, було відкрито тиждень національно - патріотичного виховання. По всіх класах пройшли виховні години "Козацька слава у серцях у нас", де класні керівники разом з учнями згадували про героїчне минуле козацтва. На уроках фізичної культури вчитель Чуб- Швець Ірина Іванівна провела спортивні змагання "Козацькі забави" по класах, під час яких учні показали свою спритність, силу, розум. Також рої учнів 6 і 5 класів відвідали Парк Слави і поклали квіти до меморіалу. Наступного дня, 13 жовтня, було проведено свято "Козацький куліш" та "Ігри патріотів". 15 жовтня з учнями  6-10 класів була проведена екскурсія "Козацька  могила" в рамках акції "Люби і знай свій рідний край. Не залишилася в стороні і початкова школа.Учні 1-4 класів провели свято "Ми маленькі козачата" та  виготовили вітальні листівки воїнам АТО.

 

 

 

 

 


 

День українського козацтва та захисника України.

« Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» – прописна істина сучасного українця.

Наша школа-надійний оплот козацького духу.14 жовтня 2019 року українці святкували одразу три свята: День захисника України, Дня українського козацтва та свято Покрови.

До посвяти в козачата юні п’ятикласники готувалися ще з вересня місяця і чекали цього дня з великим нетерпінням.  Знайомилися з структурою організації, її планами, вивчали правила козачат. А головне- познайомилися з цікавими сторінками історії козацького війська, з видатними гетьманами України. П’ятикласники тепер твердо знають, що козаки-це вільні, безстрашні люди, борці за волю українського народу. До свята було проведено квест, в якому взяли участь всі рої школи. Саме дійство пройшло у дусі козацьких забав. Діти співали, малювали, брали участь в спортивних змаганнях "Козацькі розваги". А також змагалися у історичному конкурсі. На завершення свята п’ятикласники дали клятву дотримуватися заповідей предків, берегти здобуте у важкій боротьбі і стати справжніми патріотами своєї держави. 


 

В І районному етапі змаганнь "Сокіл (Джура)" наш рій "Отамани" в конкурсі "Ватра" зайняли  2 місце, в конкурсі  "Впоряд"- 3 місце, в історичному конкурсі  "Відун"- 4 місце.
 


29 січня до пам’ятної дати вшанування героїв Крут в Шевченківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, вчитель історії Нікітенко Н.С. провела з роями школи історичну вікторину « Що ми знаємо про Крути». Переможцями вікторини став рій 7 класу «Патріоти».

 

 

 

 

 


http://boyany-school.edukit.cv.ua/files2/images/2017-2018/133-2.jpg

Як пройшов День захисника України у нашій школі

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, 14 жовтня в день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем українського козацтва, українське суспільство відзначає державне свято – День захисника України.

Тиждень з 08.10. по 12.10. в школі проходив під девізом «Відповідь нескореного народу».

Заходи, проведені педагогічним колективом школи були присвячені Дню захисника України,75 річниці від початку формування Української повстанської армії, Дню українського козацтва.

Тиждень розпочався святковою лінійкою ««Ми боремося за Україну», яку приготувала Учнівська Рада школи і виставкою поробок з природнього матеріалу «Пишаюся тобою, Україно!». У виставці прийняли участь діти з з усих класів. Від численних поробок з природних матеріалів просто розбігалися очі. Чого тут тільки не було... Абсолютне перше місце в школі виборов Осадчук Єгор, а в командному заліку перше місце поділили між собою 4, 7 і 6 класи.

10 жовтня було підведено підсумки конкурсу плакатів «День захисника України», перше місце вибороли учні 9 класу ( класний керівник Грезент Г.М.)

Протягом тижня учні школи змогли подивитися документальні фільми на тематику «Я – Захисник України» по класам; відвідати шкільну бібліотеку і ознайомитися з виставкою книг «На захисті Вітчизни», розглянути виставку плакатів в фойє школи «Українське козацтво»Класні керівники 1-11 

класів провели виховні години з нагоди заснування УПА, Дня українського козацтва, Дня захисника України.

Вчитель географії Грезент Г.М. провела для учнів 6 класу заняття по спортивному орієнтуванні на місцевості «Козацькими стежками». 12 жовтня в школі пройшло свято «Нащадки козаків» . На цьому святі були різноманітні змагання між класами і окремими учнями.

В рамках Всеукраїнської військово-спортивної гри «Джура» відбулася посвята в козачата учнів 5 класу і створення рою «Молода Січ». Після ряду випробувань юні козачата в урочистій обстановці дали обіцянку бути надійною зміною козаків.

Також на святі відбулася посвята в рій «Отамани» учнів 7-8 класів. Дуже велику допомогу в проведенні свята надав рій «Соколята» учнів 6 класу.

А після змагань учні 7 класу разом з класним керівником пішли варити козацький куліш.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Акція «Краплинка добра українському солдату»
Мета: підняття бойового й патріотичного духу наших українських військових, їх моральна підтримка.

Організована 
роєм «Отамани» КЗ «Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ступенів»
Дніпровської райради Дніпропетровської області»
01.03.- 15.03. 2018 р. в приміщенні школи.
Склад рою:

№ З/п     ПІБ учасників     Ройова посада   Клас
1 Грезент Олександр Петрович                              ройовий 11
2 Головко Катерина Ярославівна  берегиня 11
3 Дядюк Анна Сергіївна  берегиня   11
4 Усенко Володимир Сергійович хорунжий  11
5 Джепа Аліна Павлівна берегиня 10
6 Бондар Богдан Олегович козак  10
7 Шипенко Ростислав Олександрович  козак 9
8 Гаркуша Олександр Петрович  козак 9

Кількість учасників : 115 учнів , 16 вчителів.
Виховники : Нікітенко Н.С., педагог – організатор
                      Чуб- Швець І.І., вчитель «Захисту Вітчизни»

              Сьогодні вся країна протистоїть ворогу та єднається навколо головних цінностей — незалежності і свободи. Для хлопців на передовій дуже важлива підтримка з дому, особливо дітей, адже наша віра і посмішка додають їм неабиякої сили і впевненості. 
            В першій половині березня 2018 року роєм «Отамани»  в школі була організована акція «Краплинка добра українському солдату». 
         До участі в цій акції  долучилися учні 1 - 11 класів  та педагоги школи .
         Учні малювали малюнки, виготовляли обереги, писали листи воїнам 74 окремого розвідувального батальйону , в складі якого перебуває наш односелець Гаркуша Петро Іванович.
        Кожний у свою роботу вклав часточку свого серця і любові.  У листівках та малюнках пролунали слова любові до України,   побажання миру та скорішого повернення додому живими і неушкодженими. Крім того учасники рою «Отамани» та учні школи записали відеозвернення до воїнів, яке завершилося словами:
        « Ми не знаємо, коли завершиться війна, але всі сподіваємося, що скоро! Повертайтесь живими! Слава Україні!»
Всі учнівські вироби разом з відеозверненням було передано воїнам 74 окремого розвідувального батальойну.

 
Написання листів воїнам : учні 9 класу, учасники рою Гаркуша Олександр, Шипенко Ростислав.
 
Учні 9 класу з написами листами воїнам АТО
 
Листи воїнам пишуть учні 8 класу


 
Учасники рою «Отамани», учні 11 класу  написали листи , намалювали малюнки….
 
…і  виготовили обереги воїнам 74 бригади.
 
Учні  7 класу з малюнками та оберегами  для воїнів АТО


 
Учні 10 класу, учасники рою «Отамани» Джепа Аліна і Бондар Богдан
 


Лінійка  - реквієм
 «Небесна сотня в вирій полетіла»
 і     флешмоб 
«Сто небесних ангелів»
присвячені Дню пам'яті Героїв Небесної Сотні

 Мета: увічнити велику людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідно вшанувати подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини, Європейське майбутнє України. 
Проведений
роєм «Отамани» КЗ «Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ступенів»
Дніпровської райради Дніпропетровської області»
20.02. 2018 р. в приміщенні школи.
Склад рою:

№ З/п     ПІБ учасників     Ройова посада   Клас
1 Грезент Олександр Петрович                              ройовий 11
2 Головко Катерина Ярославівна  берегиня 11
3 Дядюк Анна Сергіївна  берегиня   11
4 Усенко Володимир Сергійович хорунжий  11
5 Джепа Аліна Павлівна берегиня 10
6 Бондар Богдан Олегович козак  10
7 Шипенко Ростислав Олександрович  козак 9
8 Гаркуша Олександр Петрович  козак 9

 

Кількість присутніх: 76 учнів , 16 вчителів.
Виховники : Нікітенко Н.С., педагог – організатор
                      Чуб- Швець І.І., вчитель «Захисту Вітчизни»

      День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
     Рій «Отамани» в рамках  Тижня пробудження національно - патріотичної свідомості людей»  20.02.2018 р.підготував і  провів загальношкільношкільну лінійку  - реквієм «Небесна сотня в вирій полетіла».
     Під час лінійки учасники згадали основні події тих 94 днів, вшанували пам’ять Героїв НЕБЕСНОЇ СОТНІ хвилиною мовчання. Виступ «Отаманів» нікого не лишив байдужим. В очах дітей блищали сльози. Кожен розумів, що загинули молоді, енергійні люди, ті, які прагнули змін на краще. Загинули  за те, щоб кожний громадянин мав можливість пишатися, що він українець, щоб кожний жив у своїй державі гідно. 
     Після уроків роєм «Отамани» було проведено флешмоб для учнів школи  «Сто небесних ангелів». Всім присутнім біло роздано світлини  Героїв Небесної Сотні з короткою біографічною довідкою . Діти розповідали про Героїв, зображених на світлинах . В кінці флешмобу було запалено свічки Пам'яті  .
       Догорали свічки, запалені учнями, та незгасною залишилась пам'ять у наших серцях...

 

 

 
Початок лінійки
 
Хвилина мовчання


 
Струнко! Лунає Гімн держави!
 
 
Флешмоб «Сто небесних ангелів»

 


Єдиний урок мужності
присвячений Дню воїна - інтернаціоналіста
«Ти вічний біль, Афганістан ».

 Мета: розширення знань  учнів про історичні події афганської війни; виховувати повагу і шану до воїнів, до трагічної сторінки нашої історії; розповісти про громадян, які служили в Афганістані, віддати данину пам’яті полеглим воїнам-афганцям.

Проведений
роєм «Отамани» КЗ «Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ступенів»
Дніпровської райради Дніпропетровської області»
15.02. 2018 р. в приміщенні школи.
Склад рою:

№ З/п     ПІБ учасників     Ройова посада   Клас
1 Грезент Олександр Петрович                              ройовий 11
2 Головко Катерина Ярославівна  берегиня 11
3 Дядюк Анна Сергіївна  берегиня   11
4 Усенко Володимир Сергійович хорунжий  11
5 Джепа Аліна Павлівна берегиня 10
6 Бондар Богдан Олегович козак  10
7 Шипенко Ростислав Олександрович  козак 9
8 Гаркуша Олександр Петрович  козак 9

Кількість присутніх: 93 учня, 16 вчителів.
Виховники : Нікітенко Н.С., педагог – організатор
                      Чуб- Швець І.І., вчитель «Захисту Вітчизни»

Сьогодні в Україні проживає близько 220 тисяч ветеранів -інтернаціоналістів, які мужньо, виявляючи при цьому гуманізм, людяність і милосердя, виконували ратний обов’язок, гідно представляючи свою державу на території 26 країн світу. Крім Афганістану, наші земляки змушені були нести службу в Угорщині, Єгипті, Іраку, С’єрра-Ліоне, Чехословаччині, Ефіопії, Анголі, Югославії, Лівані. Військовослужбовці, які з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської мужності, відданості, та героїзму.
     Збереження пам'яті про війну та її трагедії для нового покоління – наш святий обов'язок перед тими, хто загинув у пеклі Афганістану й навіки залишився молодим, кого сьогодні немає з нами. Ця війна загартувала ціле покоління громадян нашої держави, навчивши понад усе цінувати життя, людяність і справедливість. 
В рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура» рій «Отамани» КЗ «Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Дніпровського району здійснив Добру справу з метою розширення знань  учнів про історичні події афганської війни; виховання поваги і шани до воїнів, до трагічної сторінки нашої історії; розповісти про громадян, які служили в Афганістані, віддати данину пам’яті полеглим воїнам-афганцям.
Учасниками рою «Отамани» було проведено для учнів школи Урок мужності «Ти вічний біль, Афганістан». 
     Дядюк Анна і Грезент Олександр підготували розповідь про початок і хід війни, про нашого земляка Олександра Стовбу.
 Джепа Аліна прочитала вірш Олександра Стовби «Мамо, я вернусь…», та власний вірш, присвячений нашому односельцю - афганцю Володимиру Івановичу Мальованому .
     Головко Катерина, Шипенко Ростислав і Гаркуша Олександр ознайомили учнів школи з книгами про О. Стовбу та збірником його віршів.
      В рамках заходу вшанували пам’ять тих, хто поліг на афганській землі  запаленням Свічки Пам’яті  та хвилиною мовчання.

Початок уроку .  Внесення  прапорів.


 
Розповідь про афганську війну.

 
Читання віршів 

 
Презентація книг 

 
Хвилина мовчання 
 
Учні школи під час хвилини мовчання

 

 

Державна служба
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Архів записів