Субота, 07.12.2024, 11:37
Вітаю Вас Гість | RSS

Шевченківська гімназія

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 16
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Безпека та допомога

 

 

Як уникнути переохолодження організму та обмороження частин тіла


Зимові прогулянки, крім приємних емоцій, здатні принести і проблеми. Так, тривале перебування на морозі може стати причиною переохолодження, яке може перейти в обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).
Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при нульовій температурі. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер.
Небезпека одержати обмороження залежить від тривалості впливу низьких температур, порушення нормального кровообігу (тісне взуття, нерухомість) та інших причин. Мороз небезпечний для ослаблених, утомлених, голодних, хворих людей. Легко піддаються впливу холоду особи в стані алкогольного сп’яніння. 
Щоб уникнути обморожень, потрібно правильно підготуватися до виходу на мороз:
•    При мінусових температурах потрібно одягатися «як капуста». Чим більше шарів одягу на вас буде одягнуто, тим тепліше вам буде, адже між тканинами будуть утворюватися повітряні прошарки. Одяг повинен бути щільним, легким, не стискати тіло та не обмежувати рухи.
•    Взуття не повинне здавлювати ноги. Зимове взуття краще купувати на розмір більше. Це дасть можливість надіти додаткову шкарпетку і залишити при цьому навколо ноги повітряний прошарок. 
•    У морозну, а особливо у вітряну погоду, змажте лице і руки несолоним салом, риб’ячим жиром або жирним кремом.
•    Не пийте алкогольні напої. Це не тільки призведе до зайвої втрати тепла, але й погіршить концентрацію уваги. І тоді ви можете не помітити перші ознаки обмороження.
•    Не паліть на вулиці. Паління погіршує кровопостачання кінцівок.
•    Добре харчуйтеся. Взимку організму потрібно більше енергії. Щоб її забезпечити, потрібно правильно харчуватися і вживати калорійну їжу.
•    Рухайтесь. Рухи на холоді посилюють кровообіг і сприяють зігріванню тіла.
Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку, при деяких хворобах, порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку. Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.
Повернувшись додому після довготривалої прогулянки по морозу, обов’язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, щок, вух та носа. В разі необхідності своєчасно розпочинайте лікування обмороження. Несвоєчасне надання домедичної допомоги може призвести до гангрени та втрати кінцівки.
Пам’ятайте, у разі появи симптомів обмороження потрібно обов’язково звернутися до лікаря!

Майстер виробничого навчання
Дніпровських територіальних 
курсів ЦЗ та БЖД                                                               Олег КАЦАЙ

 


 



Світовий день надання першої допомоги відзначається щорічно у другу суботу вересня. За статистикою, допомога, надана протягом перших 4 хвилин, збільшує шанси на порятунок на 30%. Розказуємо, як надати першу допомогу.

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ

Перша допомога – це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.

Основні принципи надання першої допомоги:

  • правильність і доцільність (якщо ви не впевнені в своїх діях – краще утриматись; головне правило першої допомоги – не нашкодити);

  • швидкість;

  • продуманість, рішучість, спокій.

 

ЯК НАДАТИ ПЕРШУ ДОПОМОГУ

Алгоритм ваших дій має бути таким:

  1. Оглянути місце події та впевнитись у тому, що надання допомоги буде безпечним: забезпечити власну безпеку, а також безпеку потерпілого та людей навколо.

  2. Оцінити стан постраждалого (свідомість, дихання, пульс).

  3. За необхідності викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також інші екстрені служби  (поліцію, аварійно-рятувальну службу, службу газу тощо).

  4. Оцінити наявність критичних кровотеч та зупинити їх.

  5. Забезпечити прохідність дихальних шляхів.     

  6. Якщо у постраждалого відсутні ознаки життя та немає критичної кровотечі (або ви вже її ліквідували) – розпочати серцево-легеневу реанімацію.

  7. Перевести постраждалого у стабільне положення (на боці, обличчям до себе, рука під головою, нога зігнута в коліні), якщо не йдеться про підозру на травми хребта та кісток тазу і серцево-легенева реанімація була вдалою.

  8. Не залишати постраждалого та контролювати стан його життєвих функцій до прибуття екстрених служб.

Якщо ви не маєте відповідних навичок для надання допомоги, слід звернутись за допомогою до інших присутніх на місці події.

МОЗ України закликає кожного свідомого українця знайти у своєму місті курси з надання першої допомоги і отримати ці практичні навички. Тому що саме ви можете врятувати чиєсь життя в критичній ситуації!

Державна служба
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Архів записів