Субота, 20.04.2024, 04:43
Вітаю Вас Гість | RSS

Шевченківська гімназія

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 16
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Я маю право!

 

 

 

Правова допомога

Договір між батьками про сплату аліментів на дитину (аліментний договір)


Міністерство юстиції консультує

(Громадські радники)


Міністерство юстиції консультує

(Порядок стягнення  аліментів на дитину у разі виїзду одного з батьків для постійного проживання за кордон)


Міністерство юстиції консультує

(З питань усиновлення)

 


Міністерство юстиції консультує

(Як отримати статус особи з інвалідністю військовослужбовцю, який отримав поранення під час участі в АТО?)

 


Міністерство юстиції консультує

(Процедура державної реєстрації  фізичних осіб-підприємців)


Міністерство юстиції консультує

(Виплата аліментів)


 

Міністерство юстиції консультує

(Лонгрід з питань суду за участі присяжних)


Міністерство юстиції консультує

(Як розпізнати булінг?)


Міністерство юстиції консультує

(Відповідальність  осіб, які ухиляються від виконання судових рішень)


Міністерство юстиції консультує

(Медичне обслуговування для внутрішньо переміщених осіб)

 


Консультація міністра

Пане Міністре! Я працював столяром на підприємстві майже півроку, отримував “наручно” зарплату, але, як з’ясувалося, офіційно мене ніхто не оформив. Про всі обов’язкові процедури при влаштуванні на роботу я дізнався вже потім, після інциденту. Як мені бути тепер?

В’ячеслав Мурований

Офіційне працевлаштування працівника - гарантоване Конституцією України право на працю, реалізоване шляхом укладання трудового договору.

При укладенні трудового договору існують певні вимоги до його форми: трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим, зокрема у випадках, коли на цьому наполягає працівник.

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Саме дотримання письмової форми трудового договору при працевлаштуванні дає працівнику можливість здійснювати захист своїх трудових прав в разі невиплати або затримки у виплаті заробітної плати, а також інших порушеннях трудового законодавства з боку роботодавця.

Що розуміється під  нелегальним  працевлаштуванням?

Нелегальним працевлаштуванням слід вважати наймання працівника на роботу без офіційного працевлаштування, тобто без укладання трудового договору.

Яка наступає відповідальність за використання найманої праці без укладення трудового договору?

Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у разі:

·         фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

·         оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

·         виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків.

У такому випадку на роботодавця накладається штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, а це на сьогодні складає 125 190 грн, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Також за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) встановлено адміністративну відповідальність, що тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, за грубе порушення законодавства про працювстановлено також кримінальну відповідальність, зокрема, за:

·         незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів чи у зв'язку з повідомленням ним про порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" іншою особою; 

·         інше грубе порушення законодавства про працю.

Такі дії караються:

·         штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 34 тис до 51 тис грн;

·         або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років;

·         або виправними роботами на строк до 2-х років.

Які особливості відповідальності роботодавця відносно окремих категорій найманих працівників?

У випадку, коли роботодавець порушує норми законодавства в частині  працевлаштування щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, карається:

·         штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тис до 85 тис грн);

·         або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5-ти років;

·         або виправними роботами на строк до 2-х  років;

·         або арештом на строк до 6-ти  місяців.

Куди можна звернутись за захистом своїх прав? 

У разі якщо роботодавець використовує найману працю особи, допускає її до робочого місця, однак відмовляється укласти трудовий договір, з цим питанням необхідно звернутись до:

·         Територіального органу Державної служби України з питань праці

·         Суду

Для встановлення факту трудових відносин в судовому порядку, рекомендовано мати докази, які підтверджують факт того, що працівник дійсно працював на користь роботодавця - це можуть бути будь-які письмові, фото -, відео -, аудіо докази, покази свідків. В разі задоволення позову, роботодавець буде зобов’язаний оформити трудові відносини та зробити записи до трудової книжки.

Хочу застерегти найманих працівників, які свідомо йдуть на роботу без офіційного працевлаштування. Пам’ятайте, неофіційне працевлаштування та отримання заробітної плати у «конверті» позбавляють Вас гарантованого права на захист з боку держави у тому числі, права на отриманняжитловихсубсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, права на пенсійне забезпечення та матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності у разі відсутності страхового стажу.

У свою чергу, Мін’юст долучився до заходів  щодо детінізації ринку праці. Завдяки співпраці  з Державною службою України з питань праці зі свого боку ми посилюємо контроль  за офіційним оформленням трудових відносин, насамперед, особами, які мають майнові зобов’язання за рішенням суду, у тому числі заборгованість зі сплати аліментів.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.


З повагою,
відділ правової освіти 
Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти 
Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області

_____________________________________
Юстиція відкрита для людей!

 

 


Лонгрід з питань роз'яснення послуги "Муніципальна няня"

Що таке «муніципальна няня»? Хто може скористатися послугою? Хто може бути муніципальною нянею? Як оформити договір з нянею? Як отримати відшкодування? На ці та інші питання надає відповіді перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Ольга Захарова.

Що таке «муніципальна няня»?

«Муніципальна няня» - послуга, що надається для підтримки батьків (усиновлювачів), опікунів дитини для забезпечення догляду за дитиною до трьох років.

Хто може скористатися послугою?

Право на отримання нової державної допомоги мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини віком до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали у письмовій формі договір про здійснення догляду з муніципальною нянею.

Компенсація послуги “муніципальна няня” не призначається батькам, які є батьками - вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

Хто може бути муніципальною нянею?

Муніципальною нянею може бути будь-хто, хто зареєструвався, як фізична особа-підприємець, або юридична особа, яка надає послуги догляду за дітьми.

Як оформити договір з нянею?

Договір/ угода про здійснення догляду за дитиною до трьох років укладається у письмовій формі між отримувачем послуги «муніципальна няня» та «муніципальною нянею». За бажанням сторін договір може бути нотаріально посвідчено, проте така вимога не є обов’язковою.

У договорі має бути визначено, зокрема, назва послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів; умови та строк її надання; вартість, періодичність оплати; відповідальність сторін та інші умови, які сторони визнають істотними.

Який розмір допомоги?

Допомога призначається у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня на термін визначений у договорі. У 2019 році ця сума становить 1 626 гривень.

Як отримати відшкодування?

  1. Самостійно оберіть няню.
  2. Укладіть договір з муніципальною нянею.
  3. Зверніться у відділ соцзахисту відповідної ради за місцем проживання та надайте:
  1. Заяву на отримання компенсації;
  2. Заяву про перерахування коштів для компенсації послуги “муніципальна няня” із зазначенням рахунка в установі банк;
  3. Копію офіційно укладеного договору з нянею;
  4. Документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку);
  5. Свій паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Необхідно подати документи у паперовій або електронній формі протягом місяця з моменту укладення угоди з нянею та щомісячно до 5 числа надавати документи про оплату праці няні. Компенсацію виплатять на рахунок у банку до 10 числа наступного місяця. Якщо ж ви не встигли подати чек про оплату няні, то компенсацію за цей місяць вам не виплатять.

Важливо, що компенсація по догляду за дитиною призначається на термін, який зазначений у договорі з нянею, тобто по завершенню терміну договору, чи при зміні няні, доведеться повторно подавати документи на отримання компенсації. Аналогічна ситуація й у випадку переїзду в іншу місцевість, оскільки фінансування програми проводиться з місцевих бюджетів, які отримують на це субвенцію з державного бюджету.


Консультація Міністра

Пане Міністре! 31 березня я голосувала на виборчій дільниці не за місцем своєї реєстрації, а фактичного проживання.

Перед цим я зверталась до уповноваженого органу, через який мене додали до списку виборців на тій дільниці, на якій

я хотіла проголосувати. Маю  питання,  чипотрібно ще раз перевіряти  себе  у списках  під час другого    голосування на

виборах? Дякую за відповідь.

Анастасія Подорожня

Друзі, перш за все хочу нагадати, що 21 квітня відбудеться повторне голосування на черговихвиборах Президента України,

тому проінформую вас про деякі особливості, що стосуютьсяголосування не за місцем реєстрації.  

Як змінити місце голосування  під час повторного голосування?

Для того щоб повторно  проголосувати на чергових виборах президента України  не за місцем реєстрації — необхідно пройти

попередню процедуру зміни місця голосування.

Через органи ведення Державного реєстру  виборців до 15 квітня (включно) ви можете:

1.     Подати заяву про зміну місця голосування, якщо бажаєте голосувати не за місцем реєстрації або належите до внутрішньо

переміщених осіб.

2.     Внести  або змінити інформацію щодо себе  у списку виборців.

Що робити, якщо пропущені строки?

У випадку, коли особа, яка бажає голосувати не внесла зміни щодо себе через  органи ведення Державного реєстру виборців,

вона має право до 18 квітня (включно) звернутись з адміністративним позовом про уточнення списку виборців.  Звертатись

необхідно до місцевого суду загальної юрисдикції за місцем знаходженням  виборчої дільниці,  на якій збираєтесь  голосувати.

У таких випадках судовий збір не сплачується.

Рішення суду про внесення змін до списку виборців не пізніше як за 5 днів до дня  голосуванняподається  виборцем до

відповідного органу ведення Державного  реєстру  виборців  або  до  відповідної  дільничної виборчої комісії для негайного

направлення до такого органу, а пізніше цього строку - до дільничної виборчої комісії.

Які документи потрібні для зміни місця голосування?

  • Паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або картки) чи тимчасове посвідчення громадянина України;
  • Посвідчення військовослужбовця/військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби);
  • документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування:

- довідка з місця навчання;

- посвідчення про відрядження;

- проїзні документи;

- договір оренди житла тощо.

 

Наголошую! Виборцям, адреса реєстрації яких знаходиться на території тимчасово окупованих територій

у Донецькій та Луганській областях і Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, не потрібно

подавати документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування!

Що потрібно зробити у день повторного голосування  на виборах 21 квітня?

1. Взяти один із документів:

Документи, які  можуть бути використані на звичайних та спеціальних     

виборчих дільницях:

- паспорт громадянина України;

- військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової  и 

   служби);

- тимчасове посвідчення громадянина України.

 

Документ, який може бути використаний на закордонних виборчих дільницях, а також на спеціальних виборчих

дільницях, утворених на суднах, що перебувають у плаванні під Державним Прапором України, та на полярній

станції України:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- дипломатичний паспорт;

- службовий паспорт.

В разі зміни місця голосування - посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця.

2. Отримати виборчий бюлетень та поставити  свій підпис про його отримання:

- у списку виборців;

- на визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня.

3. Заповнити виборчий бюлетень особисто в кабіні (кімнаті) для таємного голосування.

4. Опустити виборчий  бюлетень у виборчу скриньку у спосіб, який забезпечує таємницю голосування.

Що вважається порушенням  під час проведення голосування?

  • видача  виборчого бюлетеня для голосування особі без документа, який підтверджує громадянство України;
  • демонстрація заповненого виборчого бюлетеня стороннім особам;
  • наявність сторонніх осіб у кабіні для таємного голосування;
  • винесення виборчого бюлетеня за межі виборчої дільниці;
  • фото -, відео зйомка заповнених  виборчих бюлетенів;
  • голосування більш ніж один раз;
  • отримання виборчого бюлетеня  від іншої особи, крім уповноваженого члена комісії, який видає виборчий
  • бюлетень.

Яка передбачена відповідальність за порушення на виборах?

Відповідно до Закону України «Про вибори Президента України» особи, винні в порушенні законодавства про

вибори Президента України, притягаються до кримінальної, адміністративноїабо іншої відповідальності в

порядку, встановленому законом.

Шановні українці, якщо ви стали свідком порушення під час проведення голосування, обов’язково

звертайтеся до голови відповідної виборчої комісії,  офіційних спостерігачів та поліції!

Додаткову корисну інформацію Ви можете знайти за посиланнями:

§  Інформація про вибори Президента України: www.cvkgov.ua/vp_2019/

§  Державний реєстр виборців: www.drv.gov.ua

§  Веб-сайт проекту «Я МАЮ ПРАВО!»: pravo.minjust.gov.ua.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до Єдиного контакт-центру

системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах

України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати

юридичну консультацію та правовий захист.

Господин министр! 31 марта я голосовала на избирательном участке не по месту своей регистрации,

а фактического проживания. Перед этим я обращалась в уполномоченный орган, через который меня

добавили в список избирателей на том участке, на котором я хотела проголосовать. Есть  вопрос,

нужно перепроверять себя в списках во время второго голосования на выборах? Спасибо за ответ.
            Анастасия Подорожная

Друзья, прежде всего хочу напомнить, что 21 апреля состоится повторное голосование на очередных выборах

Президента Украины, поэтому проинформирую вас о некоторых особенностях, касающихся голосования не по

месту регистрации.

Как изменить место голосования во время повторного голосования?

Для того чтобы повторно проголосовать на очередных выборах Президента Украины не по месту регистрации -

необходимо пройти предварительную процедуру изменения места голосования.

Через органы ведения Государственного реестра избирателей до 15 апреля (включительно) вы можете:

1. Подать заявление об изменении места голосования, если хотите голосовать не по месту регистрации или

принадлежите к внутренне перемещенным лицам.

2. Внести или изменить информацию о себе в списке избирателей.

Что делать, если пропущены сроки?

В случае, когда лицо, желающее голосовать, не внесло изменения о себе через органы ведения Государственного

реестра избирателей, оно имеет право до 18 апреля (включительно) обратиться с иском об уточнении списка

избирателей. Обращаться необходимо в местный суд общей юрисдикции по месту нахождения избирательного

участка, на котором собираетесь голосовать. В таких случаях судебный сбор не уплачивается.

Решение суда о внесении изменений в список избирателей не позднее, чем за 5 дней до дня голосования подается

избирателем в соответствующий орган ведения Государственного реестра избирателей или в соответствующую

участковую избирательную комиссию для немедленного направления в такой орган, а позднее этого срока - в

участковую избирательную комиссию.

Какие документы нужны для изменения места голосования?

• Паспорт гражданина Украины (в виде книги или карточки) или временное удостоверение гражданина Украины;

• Удостоверение военнослужащего/военный билет (для военнослужащих срочной службы);

• документы, подтверждающие необходимость временного изменения места голосования:

- справка с места учебы;

- командировочное удостоверение;

- проездные документы;

- договор аренды жилья.

Подчеркиваю! Избирателям, адрес регистрации которых находится на территории временно оккупированных

территорий в Донецкой и Луганской областях и Автономной Республики Крым и города Севастополя, не нужно

подавать документы, подтверждающие необходимость изменения места голосования!

Что нужно сделать в день повторного голосования на выборах 21 апреля?

1. Взять один из документов:

Документы, которые могут быть использованы на обычных и специальных избирательных участках:

- паспорт гражданина Украины;

- военный билет (исключительно для военнослужащих срочной службы);

- временное удостоверение гражданина Украины.

Документ, который может быть использован на иностранных избирательных участках, а также на специальных

избирательных участках, образованных на судах, находящихся в плавании под Государственным Флагом Украины,

и на полярной станции Украины:

- паспорт гражданина Украины для выезда за границу;

- дипломатический паспорт;

- служебный паспорт.

В случае изменения места голосования - удостоверение, подтверждающее временное изменение места голосования

избирателя.

2.Получить избирательный бюллетень и поставить свою подпись о его получении:

- в списке избирателей;

- на определенном месте на контрольном талоне избирательного бюллетеня.

3.Заполнить избирательный бюллетень лично в кабине (комнате) для тайного голосования.

4.Опустить избирательный бюллетень в избирательную урну способом, который обеспечивает тайну

голосования.

Что считается нарушением при проведении голосования?

• выдача избирательного бюллетеня для голосования лицу без документа, подтверждающего гражданство Украины;

• демонстрация заполненного избирательного бюллетеня сторонним лицам;

• наличие посторонних лиц в кабине для тайного голосования;

• вынесения избирательного бюллетеня за пределы избирательного участка;

• фото - видео съемка заполненных избирательных бюллетеней;

• голосования более чем один раз;

• получение избирательного бюллетеня от другого лица, кроме уполномоченного члена комиссии, который выдает

избирательный бюллетень.

Какая предусмотрена ответственность за нарушения на выборах?

В соответствии с Законом Украины «О выборах Президента Украины» лица, виновные в нарушении

законодательства о выборах Президента Украины, привлекаются к уголовной, административной или

иной ответственности в порядке, установленном законом.

Уважаемые украинцы, если вы стали свидетелем нарушения при проведении голосования,

обязательно обращайтесь к главе соответствующей избирательной комиссии, официальным

наблюдателям и полиции!

Дополнительную полезную информацию Вы можете найти по ссылкам:

 Информация о выборах Президента Украины: www.cvkgov.ua/vp_2019/

 Государственный реестр избирателей: www.drv.gov.ua

 Сайт проекта «Я ИМЕЮ ПРАВО»: pravo.minjust.gov.ua.

 

Куда обращаться за более подробной консультацией и разъяснениями?

Если у вас остались вопросы по этому поводу, пожалуйста, звоните в Единый контакт-центр системы

бесплатной правовой помощи по телефону 0 (800) 213 103, круглосуточно и бесплатно в пределах

Украины. В центрах и бюро предоставления бесплатной правовой помощи по всей стране можно

получить юридическую консультацию и правовую защиту.

З повагою,
відділ правової освіти 
Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти 
Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області

_____________________________________
Юстиція відкрита для людей!

 


Консультація Міністра

Вітаю, шановний Міністре! Мені 21 рік, шукаю першу роботу після закінчення ВНЗ. Розкажіть,

будь ласка, на що потрібно звернути увагу під час працевлаштування?

Артем Ліванов

Конституція України гарантує кожному право на працю та можливість заробляти собі на життя працею,

яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. 

Що є основою для виникнення трудових правовідносин?

Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві,

в установі, організації або з фізичною особою, отже трудовий договір є основною, базовою формою

виникнення трудових правовідносин. Особливою формою трудового договору є контракт.

Що таке трудовий договір?

Трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим

ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою

з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або

уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і

забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи,  передбачені законодавством про працю,

колективним договором і угодою сторін. 

Як укладається трудовий договір?

Трудовий договір укладається, як правило, у письмовій формі. Додержання письмової форми є

обов'язковим у випадках:

·         при організованому наборі працівників;

·         при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і

геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я;

·         при укладенні контракту;

·   

Державна служба
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Архів записів