П`ятниця, 26.04.2024, 08:22
Вітаю Вас Гість | RSS

Шевченківська гімназія

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 16
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лід та крига

 

 

 

 

 

 


Лід та крига

Взимку водойми зазвичай вкриваються кригою, які ваблять до себе рибалок та дітлахів. Теплі зими з нестабільним температурним режимом від морозів до відлиги створюють велику небезпеку для людини провалитися під лід.

Тож, щоб з вами та вашими близькими не трапилося такої біди, слід дотримуватися наступних правил:

- категорично забороніть дітям виходити на лід без нагляду дорослих;

- візуально визначити безпечність льодового покриву можна за такими ознаками:

  •  для перебування однієї людини на льоду товщина льоду має становити не менше 7 сантиметрів і колір льоду повинен бути синюватого або зеленуватого відтінку (найміцнішим вважається лід блакитного кольору, тоді як білий колір свідчить про те, що його міцність удвічі менша, про присутність води у товщі льоду свідчить сірий колір);
  •  для перебування групи людей на льоду його товща повинна становити не менше 15 см;
  • при масовому катанні на ковзанах (організації гри у хокей) – товщина льоду має становити не менше 25 см;

            - категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг, це потрібно робити тільки палицею;

            - уважно вивчіть поверхню льодового покриву водойми:

  •  найнебезпечнішими місцями є ділянки льоду вкриті товстим шаром снігу та поблизу кущів, очерету, що виступають на поверхню, поблизу стічних вод промислових підприємств, та в тих місцях, де є швидка течія;

- краще переправлятися через лід по прокладеним стежкам, а у разі їх відсутності потрібно йти постійно перевіряючи міцність льоду, ні на мить не втрачаючи пильності, оскільки товща льодового покриву може бути нерівномірною протягом всього маршруту;

- якщо у вас виникли сумніви щодо міцності льоду, то негайно повертайтеся своїми слідами назад не відриваючи підошви ніг від поверхні льоду;

- якщо ви переправляєтеся через лід групою осіб, то рухатися потрібно один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати у разі необхідності допомогу людині, що рухається попереду;

- рибалкам слід пам'ятати, що не можна пробивати поруч багато лунок та збиратися великими групами на одному місці і обов'язково тримайте під рукою міцну мотузку завдовжки 12-15 метрів;

- при переході водойми на лижах рекомендується йти прокладеною лижнею, завчасно відстебнувши кріплення лиж та знявши петлі лижних палиць із рук.

Будьте завжди пильними і в жодному разі не ризикуйте найціннішим, що у нас є – власним життям та здоров'ям.

 


Рятунок на льоду

Якщо вас не зупиняє навіть той факт, що будь-який крок по кризі може стати останнім, що чергова рибалка може залишити сиротами ваших дітей, а дружин – вдовами, то знайте, що навіть добре фізично розвинута людина після потрапляння в крижану воду зможе протриматися на поверхні крижаної води не більше 10-15 хвилин.

Візьміть собі за "золоте" правило – без міцної мотузки довжиною 12-15 метрів на лід річки та озера в жодному разі не виходити. На березі закріпіть мотузку за дерево чи кілок та пробивайте лунку в тому місці, до якого дістає мотузка (краще за все буде, якщо мотузка фіксуватиметься карабіном у вас на поясі).

Але в будь-якому випадку кожна людина виходячи на річковий лід повинна знати правила рятування та саморятування на льоду.

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера, то кличте на допомогу і разом з тим самі вибирайтеся з крижаного полону за такою схемою:

1 Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і в жодному разі не панікуйте.

2 Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Найголовніше – пристосувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

3 Якщо вам це вдалося – відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли, оскільки там міцність льоду вже перевірена. Дійте рішуче, але обережно, не кваплячись.

4 Опинившись на березі – мерщій біжіть до першої оселі грітися (випийте теплий чай, обкладіться грілками).

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина у воду, то негайно повідомте постраждалого, що ідете на допомогу.

Правила рятування

1 Підповзати до потерпілого потрібно на дошці, фанері, лижах, що збільшить площу опори вашого тіла, широко розкидаючи при цьому руки.

2 Зупиніться від ополонки з постраждалим на відстані 3-5 метрів.

3 Киньте потерпілому зв'язані ремені, шарфи або жердину.

4 Якщо ви не один рятуєте потерпілого, тоді усі рятівники повинні лягти на лід ланцюжком та взяти один одного за ноги і повзком рухатися до місця пролому, пам'ятаючи, що шарф, ремінь або жердину потрібно кидати потерпілому на відстані не менше 3 метрів від ополонки.

5 Врятувавши потерпілого, укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг та напоїть чаєм.

В жодному разі не дозволяйте дітям самим ходити на річковий лід. На жаль щороку реєструються по Україні трагічні випадки загибелі дітей під час розваг на річковому льоду.

Дотримуйтеся повсякчас правил безпеки особисто та вимагайте цього і від своїх близьких.

Цінуйте і бережіть своє життя .

Державна служба
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Архів записів