Меню сайту
Наше опитування
Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
Виховна робота
План виховної роботи на 2021-2022н.р План виховної роботи на 2020-2021н.р План виховної роботи на 2019-2020н.р
План виховної роботи 2018-2019 н.р. План виховної роботи на 1 семестр 2017-2018 н.р. План виховної роботи на 2 семестр 2017-2018 н.р.
День Святого Миколая
В Шевченківській гімназії вже багато років поспіль Свято Миколая – є найулюбленішим святом дітей. По традиції це свято готують учні 5 класу. Класний керівник 5 класу Чуб- Швець І. І. підійшла до проведення свята креативно і творчо . Цьогорічне свято порадувало весь колектив гімназії не тільки гарною виставою, веселими піснями, а й веселими іграми, які проводилися з учнями школи. День Збройних сил України
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всесвітній день боротьби зі СНІДом
День пам'яті жертв Голодомору (1932-1933)Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі,
Як ми святкували День Захисника України
В холі школи оформлено стенд «Захисники України: від козацтва до сьогодення», в шкільній бібліотеці – виставку літератури «В серцях несемо вдячності немало всім тим, хто землю боронить». Проводилися години спілкування , вікторини, відеочелендж «Дякую захисникам України». 13 жовтня зранку було проведено стройовий впоряд учнів 5-11 класів. Перше місце зайняли учні 11 і 7 класів , а після уроків відбулося свято «А ми тую славу козацькую збережемо!», на якому збірні команди показали свої інтелектуальні, Свято 14 жовтня – це день, який дійсно єднає захисників України всіх часів. Сучасних воїнів ми вітаємо у свято Щиро поважаємо українських воїнів та пишаємося ними. Їхньою силою. 14 жовтня – день слави та день пам'яті українських воїнів усіх часів. Пам’ятаємо кожного, хто загинув за Україну. Дякуємо кожному, хто воював та воює за неї. Щиро бажаємо всім захисникам України сил та здоров'я, любові та родинного затишку. Нехай вас Бог береже! Слава захисникам України!
Інженерний тижденьУсім школам України запропонували провести «Інженерний тиждень». Ті школи, які вчасно зареєструвалися, отримали цікавий матеріал для втілення ідей. А вчителі – ще одну можливість зацікавити учнів наукою і дати їм поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу. Інженерний тиждень - це цікаво! День СоборностіУкраїни і День пам’яті героїв Крут
|
Мовний закон. Які новації набули чинності з 16.01.2021 року |
У супермаркеті та в інтернет-магазині, у кав’ярні, ресторані, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці – обслуговування має здійснюватись українською . Лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою. Усе це – новації Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», які набули чинності з 16 січня 2021 року. Тож,відтепер усі надавачі послуг незалежно від форми власності мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою. Українською має надаватися інформація про вироби (товари), роботи чи послуги: на цінниках, в інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках, меню тощо. Така інформація може дублюватися будь-якою іншою мовою.
У разі порушення прав на отримання інформації та послуг українською мовою необхідно звернутися до представника суб’єкта господарювання з проханням щодо обслуговування державною мовою. У випадку відмови потрібно звернутись до керівництва суб’єкта господарювання або на гарячу лінію відповідного закладу (за наявності). |
Вас вітають учні КЗ"Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів" з Новорічними та Різдвяними святами і щиро зичимо миру на нашій слвній землі , Божого благословення, достатку кожній родині, міцного здоров’я, щастя, успіхів і натхнення!!!
В День святого Миколая дітлахи завжди чекають дива. А малеча сповнена мрій і фантазій, віри в казку і доброго дідуся, який обов’язково винагородить за слухняність і допоможе здійснити давню заповітну мрію. Так і трапилось в Шевченківській школі. Святий Миколай прийшов привітати учнів школи. Порадував він їх солодкими подаруночками за слухняність, старанність, працьовитість. Щирі посмішки, які є джерелом щастя, були на обличчі у кожного!
Година коду
На цьому тижні учні КЗ «Шевченківська ЗОШ» долучились до Години коду ( Hour of Code) - глобальної ініціативи щодо популяризації програмування серед школярів усього світу, метою якої є показати учням, що інформатика може бути веселою та цікавою. З превеликим задоволенням виконали завдання від Hadi Partovi, перетворившись на програмістів. Отримали іменні сертифікати. Найбільш активні стали учасниками освітньої події Intellias Hour for Future за напрямами «Дизайн», «Архітектура» і «Тестування».
Сьогодні,1 грудня, Всесвітній День боротьби зі СНІДом
Всесвітній День боротьби зі СНІДом вперше відзначили 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Тоді на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.
Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно у межах акції “16 днів проти насильства”
Головна мета — звернути увагу суспільства на цю проблему.
На початку 20 століття Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Найбільш трагічним з них виявився голод 32-33 років, що був організований радянською владою під час сталінських репресій. Керівництво Радянського Союзу довгий час приховувало факт смерті українців від штучного голоду. Лише після оголошення незалежності України почалося розслідування масштабів Голодомору. За різними оцінками, від 4,5 до 10 мільйонів українців померли під час жахливих подій 1932-1933 років. У школі пройшли заходи по вшануванню пам'яті жертв Голодомору
Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.
Сьогодні 20 листопада класні керівники провели ранкові зустрічі приурочені цій даті.
Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.
16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість. З 16 -20 листопада школа відзначала Тиждень Доброти та Толерантності. Кожного дня на вчителів та учнів чекала ціла низка сюрпризів і несподіванок. Мета цього проекту познайомити школярів з поняттям «толерантність», гуманізація стосунків між учнями, формування позитивних навичок співіснування у колективі, виховання чуйного ставлення до людей.
Тиждень розпочався лінійкою «Толерантність врятує світ», яку підготували учні 7 класу. Протягом тижня учні 1-7 класів переглядали мультфільми про толерантність , обговорювали питання дружби, терпимості, збирали мішечки добрих слів, якими щедро ділилися з учнями. Учні 8-10 класів підготували проект «Толерантність до людей». Проект включав і перегляд фільму про толерантність «Толерантність починається з мене». Під час захисту проекту школярі звернули увагу на необхідність підтримувати принципи терпимості, взаємної поваги та мирного співіснування, берегти природу, допомагати іншим людям, вивчати та поважати традиції різних народів.
В Україні, як багатонаціональній державі з різними культурами та релігіями, терпимість до інших є головним чинником внутрішньої стабільності та мирного розвитку.
По-своєму кожна
Пташина співає,
По-своєму кожен
Народ розмовляє.
У мене й народу мого
Українська є мова чудова,
Своя, материнська.
День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За християнським календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.
9 листопада у нашому закладі святкували День української писемності та мови. День почався з урочистої лінійки. Також в цей день було проведено квест «Я люблю українську мову» між 1-4 класами та відбувся конкурс малюнків «Намалюйте українську мову» між учнями 1-7 класів. По класам пройшло бліц-опитування на знання прислів'я про українське слово «Народ скаже, як зав'яже...» Вчителі разом з учнями приймали участь у Всеукраїнському диктанті національної єдності. В Бібліотеці працювала виставка «Не лінуйся заглядати у словник». Учні 3-10 класів приймали участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Петра Яцика.
28 жовтня - День визволення України від нацистських загарбників. Учні підготували презентацію та відвідали віртуальну екскурсію Дніпропетровським національним історичним музеєм ім. Д.І. Яворницького.
До цього свята готувалися заранні. Учні школи на уроках праці разом з вчителем Грезент Галиною Михайлівною прибирали територію парку Слави. В фойє школи було оформлено стенд, а в бібліотеці виставку книг " На захисті Вітчизни", присвячену цій знаменній даті. В понеділок 12 жовтня на святковій лінійці, яку підготували учні 6 класу, було відкрито тиждень національно - патріотичного виховання. По всіх класах пройшли виховні години "Козацька слава у серцях у нас", де класні керівники разом з учнями згадували про героїчне минуле козацтва. А під час уроків фізичної культури вчитель Чуб- Швець Ірина Іванівна провела спортивні змагання
"Козацькі забави" по класах, під час яких учні показали свою спритність, силу, розум. Також рої учнів 6 і 5 класів відвідали Парк Слави і поклали квіти до меморіалу. Наступного дня, 13 жовтня, було проведено свято "Козацький куліш" та "Ігри патріотів". 15 жовтня
з учнями 6-10 класів була проведена екскурсія "Козацька могила" в рамках акції "Люби і знай свій рідний край. Не залишилася в стороні і початкова школа.Учні 1-4 класів провели свято "Ми маленькі козачата" та виготовили вітальні листівки воїнам АТО.
Вітаємо з Днем вчителя!
Хай радість приносить кожний дзвінок,
Що кличе у затишний клас на урок.
Хай в серці гордість за учнів бринить,
Предмет Ваш з цікавістю кожен хай вчить!
Натхнення безмежного Вам у цій справі,
Хай будні робочі будуть яскраві.
Здоров’я міцного та мрій розмаїття,
Діяльність хай Ваша триває століття!
2 жовтня 2020 року у КЗ "Шевченківська ЗОШ І-ІІІ ступенів" вітали вчителів зі святом. У зв`язку з вимушеними мірами, яких слід дотримуватися через поширення covid-19, традиційні заходи приходиться проводити зовсім по-іншому. Цього разу учні нашої школи по новому вітали своїх учителів. Кожному вчителю, який приходив до них на урок, діти співали пісні, декламували вірші, а учні 6 та 10 класів підготували відеопривітання для всіх вчителів. Було незвично, але дуже приємно.
День визволення України від нацистських загарбників
В Україні щороку 28 жовтня відзначають День визволення України від нацистських загарбників. Цього дня у 1944 році було остаточно вигнано війська нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.Переглянути презентацію
Як відомо, під час Другої світової війни, у лютому 1943 року, розвиваючи наступ після перемоги під Сталінградом, радянські війська зайняли Харків та деякі інші українські міста, але вже в березні 1943 року залишили їх внаслідок німецького контрнаступу. Лише восени 1943 року розпочалося остаточне вигнання нацистських окупантів з України. У 1944 році було проведено низку операцій, які дали змогу чотирьом Українським фронтам розгромити угруповання німецьких військ «Південь» і групу «А», зайняти майже всю територію України і Крим.
Вигнання нацистів із Закарпаття почалося 9 вересня 1944 року під час Східнокарпатської стратегічної воєнної операції, складовими частинами якої були Карпатсько-Дуклянська та Карпатсько-Ужгородська фронтові наступальні операції. У ході Карпатсько-Ужгородської операції війська 4-го Українського фронту здобули карпатські перевали і наступали на Закарпаття. 16 жовтня радянські війська оволоділи містом Раховом, 24 жовтня визволили Хуст і Сваляву, 26 жовтня – Мукачеве, а 27 жовтня – Ужгород.
Усталеною датою очищення України від гітлерівських загарбників вважається 28 жовтня 1944 року. Насправді, залишався ще Чоп – важливий залізничний вузол на кордоні Закарпатської України, Словаччини та Угорщини.
28 жовтня 1944 року радянські війська підійшли до Чопа. Внаслідок запеклого бою, який тривав цілий день, 29 жовтня війська 17-го гвардійського стрілецького корпусу, 237, 8 та 138 стрілецьких дивізій визволили Чоп. Та скоро нацистські війська перейшли у контрнаступ. Окремі райони Чопа кілька разів переходили з рук у руки. Остаточно Чоп було визволено лише 23 листопада 1944 року. Того ж таки 23 листопада нацистів вигнали із села Шоломон (тепер Соломоново).
На сьогодні це найзахідніший населений пункт Закарпаття та всієї нинішньої України. Тому саме ця дата мала би пов’язуватися з вигнанням нацистських окупантів з України в її нинішніх кордонах, адже до 1945 року Закарпатська Україна ще вважалася територією Чехословаччини.
Читайте також: Сьогодні роковини початку розстрілів української еліти в урочищі Сандармох
Під час Східно-Карпатської воєнно
« Грудень 2023 » | ||||||
Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |